top of page

Ordförande har ordet

Jag hoppas att ni har haft en fin och solig midsommarafton. Jag kan också med glädje säga att nu är vår utställning på Himmelsberga igång. Vernissagen igår med en ganska bra tillströmning av människor. Roligt också att se att så många av våra medlemmar som dök upp. Ni andra har på er till den 4 juli att besöka.

Jag vill passa på att tacka vår arbetsgrupp för ett engagerande och bra arbete med att planera och hänga utställningen. Och ett speciellt tack till Marina Tinnert som med sitt engagemang och professionalitet hjälpt oss med planering och spännande idéer.För du som inte redan gjort det, glöm inte bort att anmäla dig till grillfesten som är direkt efter att vi tagit ner utställningen den 4 juli. Anmälan görs via hemsidan.


Jag kan starkt rekommendera att ni besöker den nu pågående utställning på Galleri Tinnert. Konstnären Niklas Mörnerud visar upp sitt mycket fina och spännande måleri. Läs mer om det här, https://tinnert.se/galleri/pagaende-utstallningar.


75 visningar1 kommentar

Senaste inlägg

Visa alla

1 Comment


Ser snyggt ut. Ska bli roligt att få se den i live i veckan

Like
bottom of page